כללי

סגולה להינצל מגיהנום – סגולה טובה ומועילה לכל אדם להינצל מ- גיהנום

סגולת שיר השירים- לומר בערב שבת- להינצל מ- גיהנום

 

 

יש מעט מאד בני אדם שיכולים להעיד על עצמם, שהם ממש צדיקים, זאת אומרת שהם הצליחו לעבור את העולם הזה, ללא חטא כלל. רוב בני האדם, הם בשר ודם שקשה להם להימנע מכל חטא. ולכן מי שחטא יכול לחזור בתשובה אז בע"ה ימחק החטא כלא היה.

יש סגולה טובה ובטוחה במקרה ולא הצלחנו לעבור את העולם הזה בשלום.

מובא בספר דברי צדיקים, וגם בספר מעשה רוקח,  משניות שטוב לומר שיר השירים בערב שבת כסגולה להינצל מגהנום. ולמה? תשמעו דבר פלא!

הרי שלמה המלך חיבר את שיר השירים, יש בשיר השירים 117 פסוקים, קי"ז פסוקים, וזה סגולה להינצל מדינה של גיהנום.

קדמונים תקנו לומר שיר השירים כדי  להינצל בדינה של גינהום ששולטת קי"ז שעות בשבוע שהגיהנום שולט 117 שעות.

117 פסוקים יש בשיר השירים, כנגד 117 שעות שגיהינם  עובד כל השבוע (למעט שבת)  ובניכוי לכל תפלה שעה וחצי שזה ארבע וחצי שעות ליממה

מי  שאומר שיר השירים, בערב שבת, קדום שנכנסת שבת ניצול מגיהנום.

דוע שלמה המלך חיבר שיר השירים דוקא 117 פסוקים?כתוב במדרש רבה שיר השירים שמעשיו של שלמה המלך- משולשים היו, כלומר היו כמה דברים שקשורים למספר 3.. היו לו 3 שמות,: ידידה,שלמה  וקהלת ו 3 ספרים כתב: משלי, קהלת ושיר השירים

ואיך כל זה קשור להינצל מגיהנום?

3 עבירות עבר שלמה המלך ע"ה

  1.  הרבה לו סוסים
  2.  הרבה לו נשים
  3.  הרבה לו כסף וזהב

ועל כן, על כל לאו (איסור), הוא התחייב 39 מלקות ו- 39X3=117, שהם  117 מלקות שהתחייב עליהם ,  וע"י החיבור של שיר השירים, שבהם יש 117 פסוקים, נמחלו לו עוונותיו. הוא כתב את שיר השירים כנגד 3 העבירות שהוא עבר עליהם – שהרבה לו סוסים, הרבה לו נשים והרבה לו כסף וזהב, ובכדי להינצל מדינה של גיהנום הוא כתב את ה-117 פסוקים האלה של שיר השירים.

קדמונים תקנו לומר שיר השירים ביום בשבת,ע"פ מה שנאמר בזוהר הקדוש בפרשת נח. וידוע שביום שבת אין גיהנום ל24 שעות.

בשבוע רגיל יש 144 שעות (6X24=144ׂ),  בכל יום יש 4.5 שעות שנחים מגיהנום (בשל התפילות) , ואם נקח 4.5 שעות כפול 6  ימים נקבל 27 שעות. כלומר 27 שעות בשבוע שאין גיהנום, אז יוצא שבשאר השעות בשבוע נידונים בגיהנום, שהם 117 שעות. כלומר 144 שעות  ימי החול בשבוע (  6 ימי החול) פחות 27 שעות הם 117 שעות, כי בשבת לא נידונים.

לכן אמרו הקדמונים שמי שאומר שיר השירים בערב שבת, בכוונה שלמה  ניצל מדינה של גיהנום.

איך נוכיח שסגולה זו  באמת פועלת?

שמעו את הסרטון-  שבו מסופר  על אדם  שלאחר פטירתו נדון בבית דין של מעלה להיות בגיהנום  וניצל בזכות אמירת שיר השירים בנעימה כל ערב שבת   ( לאחר שניצל הוא התגלה לרבו  בחלום וסיפר לו הדבר).

תגים

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close
Close